Özel Güvenlik Nasıl Olunur

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Nasıl Olunur

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak 20 yılı aşkın süredir İzmir de bulunan merkezimize ulaşan kişilerden en sık aldığımız soru tarafımıza Özel Güvenlik Nasıl Olunur veya Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur şeklinde iletilmektedir.

Özel Güvenlik Olmak isteyen kişilerin öncelikle yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Kurslarından ortalama 3 ila 4 hafta süren Özel Güvenlik Eğitimlerini alması gerekir. Eğitimlere kayıt olmak için kişilerin sağlaması gereken koşullar ve hazırlaması gereken belgeler bulunmaktadır.

Eğitimini mevzuata uygun şekilde tamamlayan bireyler resmi makamlar tarafından belirlenmiş sınav takvimine uygun olarak Özel Güvenlik Sınavına girerler. Sınavdan 60 puan ve üzeri sonuç alan kişiler Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Özel Güvenlik Sınavı tamamlandıktan yaklaşık 2 hafta sonra sınav sonuçları açıklanmakta, sonrasında Özel Güvenlik Kursu tarafından hazırlanan sertifika bağlı bulunan İl’in Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne teslim edilmektedir.

İlgili Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından onaylanan Özel Güvenlik Sertifikası eğitim alınan kurs tarafından kişiye teslim edilir. Sertifikasını alan Güvenlik Görevlisi adayları ek olarak istenen diğer evraklar ile birlikte Özel Güvenlik Kimlik Kartı almak için E-Devlet üzerinden Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunur.

Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen soruşturma sonunda alt kısımda belirtilmiş olan kriterlere sahip kişilere Özel Güvenlik Kimlik Kartı verilir. Özel Güvenlik Kimlik Kartı almış birey resmi olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmuş olmakla beraber Türkiye’nin herhangi bir ilinde mevzuata uygun şekilde görev alabilir.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir de uzun yıllardır Özel Güvenlik Eğitimleri veren en eski kurum olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilere hızlı ön kayıt seçenekleri, taksit imkanları, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sunmaktadır.

Sizde Özel Güvenlik Nasıl Olunur sorusunun yanıtını almak, bu süreç ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur Şartları

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin çalışmak istediği yapıya uygun Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmesi için sağlaması gereken bazı koşullar bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için gereken özellikler arasında;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
  • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
  • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin en fazla arattıkları sorgulardan birisi Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur şeklindedir. SARIZEYBEK İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak verdiğimiz Özel Güvenlik Eğitimleri ile bu konuda istekli olan bireylerin meslek sahibi olmasına yardımcı olmaktayız.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur sorusu tarafımıza;

  • Kadrolu Özel Güvenlik Nasıl Olunur
  • Bankada Özel Güvenlik Nasıl Olunur
  • Hastanede Özel Güvenlik Nasıl Olunur
  • Belediyede Özel Güvenlik Nasıl Olunur
  • Okullarda Özel Güvenlik Nasıl Olunur

gibi versiyonlar başta olmak üzere pek çok şekilde iletilmektedir.

Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur sorusuna verilecek temel yanıt Özel Güvenlik Eğitimi alabileceğiniz yetkili bir Özel Güvenlik Kursu ile görüşmeniz olacaktır. İletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilir, SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu tarafından İzmir de verilen eğitimlere katılarak Özel Güvenlik Görevlisi olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Günümüzde Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen her bireyin hayali bir Devlet kurumunda Özel Güvenlik Görevlisi olarak istihdam edilmektir. Bu şansa sahip olmak için öncelikle Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmak için gereken şartlar sağlanmalı ve süreç başarıyla tamamlanmalıdır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartını çıkartmış kişiler Özel Güvenlik Görevlisi Alım ilanı açan devlet kurumlarının talep ettiği belgeleri hazırlayarak başvurularını yapabilirler.

 

Toplum arasında yanlış bilinen bir durum olan Kadın Özel Güvenlik Görevlisi olma kuralları farklıdır şeklindeki algının hatalı olduğunu belirtmek isteriz. Öncelikle kadın veya erkek fark etmeksizin Özel Güvenlik Görevlisi olma şartlarının aynı olduğu bilinmelidir.

Kadın Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler özellikle okul, hastane, havaalanı başta olmak üzere birçok alanda erkeklere göre daha fazla tercih edilebilmektedir. Güvenlik Görevlisi olmak günümüzde kadınlar içinde oldukça popüler bir meslek halini almıştır. 

 

Belediyede Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen bireyler Özel Güvenlik Görevlisi olmak için gerekli şartları sağlayıp süreci tamamladıktan sonra ilgili kurumlara başvurularını yapabilirler.

Okullarda Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireyler Özel Güvenlik olmak için gerekli şartları sağlayıp süreci tamamladıktan sonra ilgili kurumlara başvurularını yapabilirler.

Özel Güvenlik Amiri olabilmek için öncelikle gerekli eğitimleri almak, şartlara sahip olmak ve sektörde tecrübe edinmek gerekir. Özel Güvenlik Amiri arayışı olan kurum ve kuruluşlar sizin durumunuzu değerlendirdikten sonra yeterli görmeleri halinde bu göreve getirmektedir.

Özel Güvenlik Görevlisi olmak için özellikle bir boy veya kilo şartı konulmamıştır. Devlet hastanesinden Özel Güvenlik Olur şeklinde bir ibare bulunan sağlık raporu alan her birey Özel Güvenlik Görevlisi olabilir.

Lise Mezunu bireyler Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olma hakkına sahiptir. ÖGG olmak isteyen kişiler yazımızın üst kısmında Özel Güvenlik Olma Şartlarını inceleyerek yapması gerekenlere hakim olabilir.

Özel Güvenlik Vardiya Amiri olabilmek için öncelikle gerekli eğitimleri almak, şartlara sahip olmak ve sektörde tecrübe edinmek gerekir. Özel Güvenlik Vardiya Amiri arayışı olan kurum ve kuruluşlar sizin durumunuzu değerlendirdikten sonra yeterli görmeleri halinde bu göreve getirmektedir.

Özel Güvenlik Yakın Koruma olabilmek için bu hizmeti verirken ihtiyaç duyulacak eğitimlerin alınması gerekmektedir.

Gemilerde Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen bireyler Özel Güvenlik Görevlisi olmak için gerekli şartları sağlayıp süreci tamamladıktan sonra ilgili kurumlara başvurularını yapabilirler.

E-Bülten

Sarızeybek Şirketler Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!