Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Kimlik Kartı

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin sahip olması gereken belgedir. Özel Güvenlik Yaka Kartı olarak da ifade edilen bu kimlik kişilerin Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi sonrası girdikleri sınavda başarılı olmaları halinde alabildikleri sertifikanın taşınabilir kimlik haline getirilmiş versiyonudur.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmek için temel şart kişinin Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmasıdır. Özel Güvenlik Kursu tarafından düzenlenen eğitimi alan bireyler resmi makamlar tarafından gerçekleştirilen sınavda başarılı olmaları halinde Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olurlar.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı bir bireyin fiziksel ve psikolojik açıdan bu mesleği icra edebilmesi için gerekli eğitimleri aldığını ve yetkinlik sahibi olduğunu kanıtlar. Özel Güvenlik Sertifikası sahibi bireyler Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkarttıktan sonra çalışmaya başlayabilirler.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir de bulunan merkezimizde Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak veya var olan sertifikasını yenilemek isteyen bireylere;

  • Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi,
  • Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi,
  • Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi,
  • Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi,

başta olmak üzere tüm Özel Güvenlik Eğitimi çeşitlerini uzman eğitmenlerimiz ve kurum hafızamız ile başarıyla vermekteyiz.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Kimlik Kartı almak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Alınır konusunda aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için  0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları Nasıl Yapılır, Nasıl Alınır, Süreç Hangi Şekilde Sorgulanır , Özel Güvenlik Kimlik Kartı Alma Şartları ve Ücretleri https://www.ozelguvenlikizmir.com/ozel-guvenlik-kimlik-karti/ hakkında tüm detaylara bağlantısındaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Hayır… Özel Güvenlik Kimlik Kartı olmadan çalışılamaz. Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak için önce Özel Güvenlik Eğitimi alarak Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmak gerekir. Ardından gerekli başvuru yapılıp Özel Güvenlik Kimlik Kartı alınarak ÖGG olarak çalışmaya başlanılabilir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenileme işlemi yapılmaması halinde Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya devam edemezsiniz. Bu durum işinizi kaybetmenize ve cv nizin olumsuz etkilenmesine yol açar.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanmak için resmi makamlar tarafından yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Kurslarından eğitim alınması gerekmektedir. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu 10.000’lerce bireyin Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmasına yardımcı olmuş bir kurum olarak bu konuda size memnuniyetle yardımcı olmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı iptalini gerektiren durumlar arasında;

– Bireyin adli sicilini lekeleyecek yasa dışı davranışlar sergilemesi,

– Kişinin akıl ve ruh sağlığının görevini yerine getiremeyecek ölçüde bozulması, 

– Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme işleminin zamanında yapılmaması,

gösterilebilir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Ücreti Halkbank şubelerinden veya Halkbank ATM si üzerinden yatırılır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusu Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanan kişilerin gerekli belgeleri hazırlaması sonucu yapılmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harcı 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve Kanunun Uygulanmasına ilişkin yönetmelik çerçevesinde 2994 TL olarak belirlenmiştir. Söz konusu bedel Halkbank Şubeleri, aynı bankanın ATM’leri ve İnternet Bankacılığı aracılığıyla yapılmaktadır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı 5 yılda bir yenilenir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı dolduğu için işten çıkarılan bireyler tazminat haklarını kaybedebilir. Bu nedenle Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme işlemi aksatılmamalıdır.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı ATM üzerinden IBAN girişi yapılmadan yatırılır. Sınav harcı yatırırken olduğu gibi sadece tuşlama adımlarının takip edilmesi gerekmektedir. ATM ödemelerinde izlenecek yol Ödemeler > Kurum > Diğer Kurumlar > Özel Güvenlik Kimlik Kart Ücreti olarak belirtilebilir.

Hayır… Özel Güvenlik Kimlik Kartı kaybolunca vakit kaybedilmeden kayıp başvurusu yapılarak yeniden çıkartmak için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Bu süreçte kişi Kimlik Kartı ücreti ödeyebilir. 

Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkartmak için gerekli evraklar arasında; 

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (2 Adet)

– Biyometrik Fotoğraf (3 Adet)

– Adli Sicil Kaydı,

– Özel Güvenlik Sertifika Fotokopisi,

– Diploma Aslı ve Fotokopisi,

– Özel Güvenlik Kimlik Kartı Harç Ödeme Dekontu,

– Özel Güvenlik Kimlik Kartı Bedeli Ödeme Dekontu,

– Başvuru Dilekçesi,

gösterilebilir.

 

Özel Güvenlik Kimlik Kartını başkasına kullandıran özel güvenlik görevlisine ve yöneticisine 3000 TL idari para cezası verilir.

E-Bülten

Sarızeybek Şirketler Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!