Özel Güvenlik Bilgi Sistemi (ÖGNET)

Anasayfa » İzmir Özel Güvenlik » Özel Güvenlik Bilgi Sistemi (ÖGNET)

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi veya kısa adıyla ÖGNET Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Özel Güvenlik Görevlileri ve Özel Güvenlik Şirketlerinin işlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş dijital bir uygulamadır. Özel Güvenlik sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere planlanmış bu sistem 2019 yılında kullanıma sunulmuştur.

Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda Özel Güvenlik Bilgi Sistemi (ÖGNET) Nedir, Nasıl Kullanılır, Nasıl Giriş Yapılır, Nasıl Kayıt Olunur, İlk Girişte Nasıl Şifre Alınır gibi kursiyerlerimizin en sık ilettiği soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

ÖGNET yani Özel Güvenlik Bilgi Sistemi kullanılarak Özel Güvenlik Hizmetleri esnasında ortaya çıkan bürokratik süreçler ve doküman ihtiyaçları minimuma indirilmiştir. Elektronik arşiv ve raporlama hizmeti sunan ÖGNET Özel Güvenlik sektöründe pek çok işlemin hızlı ve kolay bir hale gelmesini sağlamıştır.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi bir yandan Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan personellere rahatlık sunarken diğer taraftan Özel Güvenlik Hizmeti sunan şirketlere kolaylıklar sağlamaktadır. ÖGNET ile birlikte Özel Güvenlik Görevlilerinin sahip olduğu avantajlar arasında;

  • Sınav sonucu öğrenme,
  • Evrak teslimi yapabilme,
  • Görev dağılımını takip etme,
  • Adres değişikliği,
  • İtiraz ve dilekçe,

gibi birçok imkan gösterilebilir.

Bununla birlikte Özel Güvenlik Hizmetleri sunan pek çok Özel Güvenlik Şirketi ÖGNET i aktif kullanarak birçok uygulamayı otonom hale getirip iş verimliliği sağlamıştır. Özel Güvenlik Hizmeti veren firmaların Özel Güvenlik Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirdikleri personel bildirimleri arasında;

  • Özel Güvenlik İstirahat Raporu veya İzninin Geçici Personel ile Bildirimi
  • Özel Güvenlik İstirahat Raporu veya İzninin Geçici Personel Olmadan Bildirimi
  • Günlük veya Geçici Özel Güvenlik Personeli Görevlendirme Bildirimi

gösterilebilir.

İzmir Özel Güvenlik Eğitimi dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak için kendisine ulaşan bireylere hızlı ön kayıt şansı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Sizde Özel Güvenlik Bilgi Sistemi hakkında merak ettiğiniz her konuda bilgi almak, ÖGNET ile ilgili aklınıza takılan her soruyu iletmek için 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

ÖGNET Nedir

ÖGNET yani Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu Özel Güvenlik sektöründe çalışmalar yapan görevliler ve şirketlerin 2019 yılı itibariyle kullanımına sunulan bir sistemdir. Bu sistem hem Özel Güvenlik Görevlileri hem de Özel Güvenlik Şirketlerine birçok kolaylık sunmaktadır.

Örneğin; Özel Güvenlik Kursu veya Özel Güvenlik Şirketleri Özel Güvenlik Görevlilerinin sınav, eğitim, sertifika, kimlik kartı, göreve başlama ve ayrılma bilgileri başta olmak üzere resmi kurumlara yapılması gereken birçok işlemi bu uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Sistem kullanıcılara istatistik, raporlama, envanter ve hizmet takibi imkanı da sunmaktadır.

ÖGNET Giriş

Özel Güvenlik Görevlisi olarak istihdam edilen personeller soldaki butona tıklayarak karşılarına çıkan ekranda kullanıcı adı ve şifre girişi yaptıktan sonra ÖGNET sistemine erişim imkanı bulurlar. Ancak Özel Güvenlik Bilgi Sistemine ilk kez giren kişilerin şifre alması gerekir. 

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Şifre Alma

Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Özel Güvenlik Görevlileri ve Özel Güvenlik Eğitim Kurumları T.C. Kimlik Numarası ve belirledikleri şifre ile giriş yapmaktadır. Özel Güvenlik Şirketleri ise yine personellerinin kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş sağlamaktadır.

ÖGNET Giriş işlemini ilk kez yapacak bireyler Özel Güvenlik Bilgi Sistemi üzerinden Şifre Alma sürecini tamamlamak zorundadır. İlk kez giriş yapacak kişiler kullanıcı adı ve şifre alanlarına T.C. Kimlik Numaralarını girmelidir. Bu işlemi yapan kişiler şifre belirleme ekranına yönelip o kısımda sürekli olarak kullanacakları şifrelerini oluşturma imkanına sahip olurlar.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemine Kimler Kayıt Olabilir

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi veya kısaltılmış haliyle ÖGNET Özel Güvenlik sektöründe bulunan kişilerin ve kurumların işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilme şansına sahip oldukları sistemdir. Aktif Özel Güvenlik Görevlisi olan her birey ÖGNET Otomasyonu kaydını T.C. Kimlik Numarası ve şifresi ile yapabilir. Özel Güvenlik Kursları ve Şirketlerinde ise Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Kayıt için faaliyet belgesine sahibi olmaları istenir.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Özel Güvenlik Görevlisi (Adayları) ve Özel Güvenlik Şirketlerinin işlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş dijital bir uygulamadır.

Özel Güvenlik Bilgi Sistemi giriş için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu sisteme Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesinden girebileceğiniz gibi E-Devlet üzerinden de ulaşabilirsiniz. https://www.egm.gov.tr/ozel-guvenlik-bilgi-sistemi bağlantısına tıklayarak Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden ÖGNET giriş ekranına ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi veya Özel Güvenlik Görevlisi Adayları soldaki butona tıklayarak karşılarına çıkan ekranda kullanıcı adı ve şifre girişi yaptıktan sonra ÖGNET sistemine erişim imkanı bulurlar. Ancak Özel Güvenlik Bilgi Sistemine ilk kez giren kişilerin şifre alması gerekir.

ÖGNET yani Özel Güvenlik Bilgi Sistemi Otomasyonu Özel Güvenlik sektöründe çalışmalar yapan görevliler, personel adayları ve şirketlerin 2019 yılı itibariyle kullanımına sunulan bir sistemdir. Bu sistem hem Özel Güvenlik Görevlileri hem de Özel Güvenlik Şirketlerine birçok kolaylık sunmaktadır.

ÖGNET Kaydı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Özel Güvenlik Bilgi Sistemi sayfasına girilerek T.C. Kimlik Numarası ile kayıt olunan bir sistemdir.

Özel Güvenlik Bilgi Sisteminde açılan giriş ekranına kullanıcı adı ve şifre kısımlarına kişi T.C. Kimlik Numarasını yazarak şifre alma imkanına sahip olabilir. Ardından kullanıcı adı olarak T.C. Kimlik Numarasını ve şifre olarak belirlediği karakterleri kullanarak giriş yapabilir.

E-Bülten

Sarızeybek Şirketler Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!