Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmetleri

Anasayfa » İzmir OSGB » Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil Sağlık Hizmeti işyeri tarafından çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlar halinde yaptırılması gereken tıbbi tahlil ve tetkikleri çalıştıkları yerde yapmalarına olanak sağlayan mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

MSH olarak da kısaltılan Mobil Sağlık Hizmetleri işyerlerinde çalışan personelin sağlık kontrollerinin ve İşe Giriş Sağlık Raporlarının alınmasını kolaylaştırmak amacıyla sunulan bir hizmet türüdür. Bu hizmet OSGB Firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) veya sağlık hizmeti sunan firmalar tarafından sağlanır. MSH çalışanların işe başlama süreçlerini hızlandırmak ve İş Sağlığı & Güvenliği gerekliliklerine uygunluğu sağlamak için önemlidir.

Mobil Sağlık Hizmetleri işverenler açısından birkaç önemli hedef dikkate alınarak talep edilmektedir. Bu hizmetin sunduğu avantajlar;

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Uyumunu Sağlamak : İşveren çalışanlarının İş Sağlığı Güvenliği gerekliliklerine uygun olduğundan emin olmak zorundadır. MSH işverenlere uyum sağlamaları konusunda yardımcı olur.
 • İşe Giriş Kontrollerini Kolaylaştırmak : Çalışanlar işe başlamadan önce İşe Giriş Sağlık Raporu alıp kontrollerden geçmek zorundadır. MSH bu süreci hızlandırıp işe başlama sürecini hızlı ve sorunsuz hale getirir.
 • Çalışan Sağlığını ve Verimliliği Korumak : Sağlıklı çalışanlar daha verimli çalışır ve işyerindeki sakatlıkların önlenmesine yardımcı olur. MSH çalışanların sağlığını takip etmeye yardımcı olur.

şeklinde özetlenebilir.

SARIZEYBEK OSGB olarak sunduğumuz Mobil Sağlık Hizmetleri ile işyerlerinin daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerini, çalışanların sağlıklı biçimde işlerine devam etmelerini sağlıyoruz. Bu hizmetler işletmelerin tehlike sınıfı ve çalışan sayısına bağlı olarak pek çok farklı uygulama olarak yapılmaktadır.

Mobil Sağlık Hizmetleri dendiğinde akla ilk gelen uygulamalar arasında;

 • İşe Giriş Sağlık Kontrolleri
 • Periyodik Sağlık Kontrolleri
 • Acil Durum Müdahale Eğitimi
 • Raporlama ve Kayıt Tutma
 • Sağlık Ekipmanları Temini
 • İlaçlama Hizmetleri (İşyerindeki böcek veya haşere kontrolü)

belirtilebilir.

Mobil Sağlık Hizmetleri OSGB Firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) veya sağlık hizmeti sunan kuruluşlar tarafından sunulur. İşyerinizin konumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak Sarızeybek OSGB sizlere özel teklifler hazırlayarak Mobil Sağlık Hizmetleri konusunda en uygun ücretlerle yardımcı olmaktadır.

Sizde işletmenizin ihtiyaç duyduğu OSGB Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak, size özel sunabileceğimiz Mobil Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Uygulamaları tekliflerine ulaşmak için Hemen Bize Ulaşın metnine tıklayarak uzman personellerimizle anlık irtibat kurabilirsiniz.

Mobil Sağlık Hizmetleri Nedir

Mobil Sağlık Hizmeti Sarızeybek OSGB bünyesinde hizmet veren uzman sağlık personelleri yardımıyla çözüm ortaklığı yaptığımız firmalarımızın çalışanlarına meslek hastalığı ile ilgili belirli periyotlarda çalıştıkları yerde uyguladığımız mobilize edilmiş bir sağlık hizmetidir.

İşyerlerinde tehlikeli işlerde çalışanların sağlıkları günümüzde yapılan yasalarla güvence altına alınmıştır. Çalışanların sağlık muayenelerinin ve taramalarının yapılması 6331 sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler uyarınca yasal bir yükümlülük halini almıştır.

Tüm çalışanların hastaneye gönderilemeyeceği durumlarda Mobil Sağlık Aracı ile işletmelere gelen İşyeri Hekimleri sayesinde sağlık taramalarının yapılması sağlanır. SARIZEYBEK OSGB bu hususta gerekli tüm uygulamaları başarıyla yerine getirmektedir.

Mobil Sağlık Hizmetleri Nelerdir

Mobil Sağlık Hizmetleri diğer bir adıyla Gezici İSG Hizmetleri sayesinde işverenler hem vakit hem de para konusunda tasarruf sağlamaktadır. Kurum içi çalışanların sağlık taramalarının işe başlama tarihinden itibaren kayıt altında tutulması ve periyodik olarak tekrarlanması kuruluş için bir zorunluluktur.

Sağlık Taramaları ve uygulamalarının zamanında yapılması oluşacak problemleri önceden görmenizi ve gerekli önlemlerin alınması için zemin oluşturacaktır. Bunun yanı sıra aracımız size uygun olan gün ve saatte gelip sağlık taramalarınızı hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Mobil Sağlık Hizmetleri sırasında yapılan Fizyolojik Testler;

 • Akciğer Grafisi
 • Odiometri Testi (İşitme Testi)
 • Solunum Fonksiyon Testi (SFT)
 • Göz Muayenesi (Refrakrometre İle)

şeklinde belirtilebilir.

Mobil Sağlık Hizmetleri kapsamında yapılan Laboratuvar Testleri;

 • Tam Kan Sayımı (Hemogram)
 • Tam İdrar Tahlili (TİT)
 • Aşılar (Tetanoz, Grip, Sarılık)

olarak belirtilebilir.

Özel donanım ve uzman personel gerektiren Mobil Sağlık Hizmetlerini SARIZEYBEK OSGB den alabileceğinizi biliyor muydunuz? Uzun yıllara yayılan bilgi birikimi, deneyimi ve gerekli yetkilendirmeleri alınmış firmamız bu alanda ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri profesyonel ölçülerde karşılamaktadır. Detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Mobil Sağlık Hizmetleri Nelerdir

Mobil Sağlık Hizmetleri Hangi Firmalardan Alınabilir

Mobil Sağlık Hizmetleri OSGB Firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ve sağlık hizmeti sunan özel kuruluşlar tarafından sunulur. İşverenler bu hizmetleri işyerlerindeki sağlık kontrollerini kolaylaştırmak ve İş Sağlığı & Güvenliği gerekliliklerini karşılamak için kullanabilirler. Bu hizmetleri sunan firmalar işverenlerin ve çalışanların ihtiyaçlarına uygun çeşitli paketler sunarlar.

SARIZEYBEK OSGB tarafından sunulan Mobil Sağlık Hizmetleri ve diğer OSGB Hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyduğunuz her uygulama için firmanıza özel koşul ve fiyatları Teklif Alın bağlantısına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Mobil Sağlık Aracı

Mobil Sağlık Aracı sağlık hizmetlerinin taşınabilir bir şekilde sunulmasını sağlayan özel tasarlanmış araçlardır. Bu araçlar işyerlerine veya belirli bölgelere taşınarak çalışanların sağlık kontrolleri ve taramaları gibi hizmetlere erişimlerini kolaylaştırır. Mobil Sağlık Araçları bir yandan İş Sağlığı & Güvenliği gereksinimlerini yerine getirirken diğer taraftan esneklik ve erişilebilirlik sağlar.

Mobil Sağlık Tarama Aracı

Mobil Sağlık Tarama Aracı sağlık taramaları yapılmasını kolaylaştırmak amacıyla kullanılan özel bir araçtır. Bu araçlar işverenlerin veya sağlık hizmeti sunan firmaların çalışanların sağlık durumunu değerlendirmek için kullanabileceği taşınabilir cihazları içerebilir. Örnek vermek gerekirse tansiyon ölçümü, kan şekeri testleri veya solunum fonksiyonu değerlendirmeleri gibi Tarama Hizmetleri sağlamak için kullanılırlar.

Mobil Sağlık Taraması

Mobil Sağlık Taraması kişilerin sağlık durumunu değerlendirmek için kullanılan bir dizi test ve değerlendirmeden oluşan bir süreçtir. Bu taramalar işyerlerinde çalışanların sağlık risklerini belirlemek ve İş Sağlığı Güvenliği gerekliliklerini karşılamak için kullanılır. Mobil Sağlık Tarama çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını izlemek, olası sağlık sorunlarını erken teşhis etmek için oldukça önemlidir.

Mobil Sağlık Uygulamaları

Mobil Sağlık Uygulamaları sağlık hizmetlerini taşınabilir cihazlar üzerinden kişilere sunan yazılımlardır. Bu uygulamalar çalışanların sağlık verilerini kaydetmelerine, sağlık taramalarını takip etmelerine ve sağlık uzmanları ile iletişim kurmalarına olanak tanır.

Mobil Sağlık Uygulamaları işverenlerin & çalışanların sağlık ve refahlarını artırmak için kullanabilecekleri çeşitli özelliklere sahiptir. Örnek vermek gerekirse sağlık randevuları ayarlama, sağlık bilgilerini takip etme ve sağlık eğitimi alma gibi hizmetler sunabilirler.

İzmir Mobil Sağlık Hizmetleri

SARIZEYBEK OSGB uzun yıllar önce temelleri Aydın’da atılmış, 10 yılı aşkın zamandır İzmir dahil Türkiye’nin birçok ilinde faaliyetlerini sürdüren yetkili ve tecrübeli bir kuruluştur. Firma sahiplerinin OSGB Hizmetleri kapsamında ihtiyaç duyduğu tüm uygulamaları başarıyla yerine getiren kurumumuz En Uygun Fiyatlarla Mobil Sağlık Hizmetleri alma konusunda işletmelere yardımcı olmaktadır.

İzmir OSGB dendiğinde akla gelebilecek her soruya değinmeye özen gösterdiğimiz makalemizi sarizeybekosgb.com/osgb-izmir bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Mobil Sağlık Hizmetleri Ücreti

Mobil Sağlık Hizmetleri Ücreti

Mobil Sağlık Hizmetleri Ücreti OSGB Firmaları belirlediği resmi makamlar tarafından da uygun görülen bir bedeldir. Bu ücret;

 • OSGB’nin sunduğu hizmetlerin kapsamına,
 • Çalışanın yaptığı işin niteliğine, (tehlike sınıfı)
 • İstenilen ve gerekli tetkiklerin sayısına,

göre değişiklik gösterebilir.

Mobil Sağlık Hizmeti Fiyatları çalışan veya işveren tarafından ödenebilir. Bu ücret ile ilgili detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporu ; işe yeni başlayacak, işine dönüş yapacak tehlikeli işlerde çalışan işçiler için yapılması gereken;

 • Portör muayenesi,
 • İşitme testi,
 • Tam kan sayımı,
 • Hepatit testleri,
 • Akciğer grafisi,
 • Karaciğer fonksiyon testleri,
 • Böbrek fonksiyon testleri

gibi testleri kurumumuz aracılığıyla yaptırabilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporunuzu Sarızeybek OSGB den almak ve İşe Giriş sağlık Raporu hakkında daha fazla bilgi almak için;

Hemen  https://www.sarizeybekosgb.com/egitim/ise-giris-saglik-raporu  Bağlantısına Tıklayınız…

İşçilerden istenen bu tür testler, diğer sağlık kuruluşlarındaki yüksek maliyetleri nedeni ile işçiler tarafından yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra işverenleri ise zaman ve maddi olarak zorlamaktadır.

Hastanelerde, özel sağlık kuruluşlarında sıra ve yüksek ücret nedeniyle aksamalar meydana gelmekte, bu da işçilerin sağlık verilerinin oluşturulmasında ve takibinde sorunlar oluşturmaktadır. Bu sebepten kurumumuz aracılığıyla bu tarz sorunlar yaşamadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Mobil Sağlık gerekli hizmetlerinin taşınabilir cihazlar veya araçlar aracılığıyla sunulan bir hizmettir. Bu hizmet işyerlerinde çalışanların sağlık kontrolleri, taramalar ve danışmanlık gibi hizmetlere daha kolay erişmelerini sağlar.

Mobil Sağlık Aracı sağlık hizmetlerinin taşınabilir bir araç üzerinden sunulduğu bir araçtır. Bu araçlar işyerlerinde çalışanların sağlık kontrollerini ve taramalarını gerçekleştirmek için kullanılır.

Mobil Sağlık Hizmeti işyerlerinde çalışanların Sağlık Kontrolleri, Sağlık Taramaları ve Sağlık Danışmanlığı gibi hizmetlerinin taşınabilir şekilde sunulduğu bir hizmet türüdür.

Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar OSGB Firmaları (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) ve Özel Sağlık Hizmeti sunan firmalar arasında bulunur.

Mobil Sağlık Uygulamaları sağlık hizmetlerini taşınabilir cihazlar üzerinden sunan yazılımlardır. Bu uygulamalar Sağlık Randevuları, Sağlık Bilgi Takibi ve Sağlık Eğitimi gibi hizmetleri içerebilir.

Mobil Sağlık gerekli hizmetlerinin taşınabilir cihazlar veya araçlar aracılığıyla sunulan bir hizmettir. Bu hizmet işyerlerinde çalışanların sağlık kontrolleri, taramalar ve danışmanlık gibi hizmetlere daha kolay erişmelerini sağlar.

Mobil Sağlık Taraması çalışanların sağlık durumunu değerlendirmek için taşınabilir cihazlar veya araçlar aracılığıyla yapılan testler & değerlendirmelerin sürecini ifade eder.

Mobil Sağlık Hizmeti Veren Firmalar OSGB Firmaları ve Sağlık Hizmeti sunan özel firmalar olarak bulunur. Bu firmalar işyerlerine sağlık hizmetlerini taşınabilir şekilde sunarlar.

E-Bülten

Sarızeybek Şirketler Grubu bültenlerine ücretsiz abone olabilirsiniz!